Butelka dobra na wszystko

Dydaktyczne pomoce naukowe

Wydawać by się mogło, że butelka rozwiąże wiele problemów z karmieniem dziecka. Wystarczy podgrzać mleczko i już. Jednak i tutaj czekają na nas większe niespodzianki.

Sam proces przygotowania posiłku rządzi się swoimi prawami. Po pierwsze woda, którą potrzebujesz powinna być mineralna, najlepiej ta z przeznaczeniem dla dzieci. Należy ją przegotować przez około pięć minut i odstawić.

Dobrze jest przelać ją do jakieś dużej szklanej butelki, gdyż może być wykorzystywana przez cały dzień. Oczywiście przed każdym podaniem należy ją podgrzać do odpowiedniej temperatury. Następnie wsypać odpowiednią ilość miarek mleka modyfikowanego i bardzo dokładnie wymieszać, tak, aby całe mleko się rozpuściło.

Tak przygotowane mleko można podać dziecku. Nigdy nie należy przekraczać zalecanej dawki mleka, ponieważ skutkuje to zbyt dużą ilością składników mineralnych niż jest to zalecane. Kolejną ważną kwestią jest popełniany często przez rodziców błąd, jakim jest karmienie dziecka poprzez ponowne podgrzanie niewypitego mleka.

Jeżeli dziecko zostawiło, jakąkolwiek ilość pokarmu i nie wypiło jej w ciągu godziny od przygotowania, należy ją wylać. Natomiast butelkę po każdym jedzeniu dokładnie umyć i włożyć do sterylizatora lub wyparzyć we wrzątku. Szczególną uwagę należy zwrócić na smoczek.

Jeżeli zostanie w jakiś sposób uszkodzony, trzeba go wymienić, jeśli jest cały to wymieniamy go co trzy miesiące. Mimo wszystko karmienie butelką jest bardzo dobrym rozwiązaniem również dlatego, że karmić może tatuś.