Edukacja ekonomiczna i finansowa dzieci.

Edukacja ekonomiczna i finansowa dzieci jest bardzo ważna i należy do obowiązków rodziców. W tym temacie nie można liczyć na pomoc szkoły, gdzie lekcje dotyczące wspomnianych tematów po prostu nie są uwzględnione w programie kształcenia. Co ciekawe, większość rodziców nawet nieświadomie uczy dzieci w jaki sposób zajmować się tematem finansów i ekonomii. Pomimo tego, rozumienie problemu rośnie i stale pojawiają się nowe alternatywy i źródła z których można czerpać stosowną wiedzę. Dzięki nowym mediom, a konkretnie internetowi można posiłkować się naukowymi artykułami, blogami poświęconymi właśnie tej tematyce, a nawet poradnikami, które są przygotowane przez uczonych. Oprócz internetu, wiele informacji można znaleźć w książkach, które są stworzone z myślą nawet o najmłodszych, a ci chętnie przyswajają wiedzę i chcą dowiadywać się jeszcze więcej. W jaki sposób uczyć dzieci ekonomii i finansów?

  • Oprócz artykułów i książek można to robić za pomocą kilku prostych praktyk nawet w domu.

    Pierwszym pomysłem jest inicjowanie zabawy w sklep. Dziecko może w szybki i przyjemny sposób nauczyć się liczenia, a tym samym dobrze się bawi i buduje relacje z rodzicem. W tej kategorii umieścić także można szereg gier planszowych, poświęconych tematyce ekonomicznej. Świetnym przykładem są: milionerzy, na sprzedaż i monopoly junior;

  • Jeżeli dziecko jest już nieco starsze, może uczestniczyć także w planowaniu miesięcznego, domowego budżetu. Dobrze jest uczyć malucha w jaki sposób dysponować pieniędzmi, co jest koniecznymi wydatkami, a na czym można zaoszczędzić. Nawet rozpisywanie drobnych kwot może być pierwszym krokiem do zrozumienia tego w jaki sposób wydawać pieniędze;
  • Dziecko powinno także w samodzielny sposób uczyć się zarządzania własnymi pieniędzmi. W tym celu zachodzi potrzeba wyznaczenia konkretnej sumy kieszonkowego, zakup skarbonki lub założenia konta bankowego.

    Z pewnością wyznaczony cel i zbieranie na niego funduszy to sposób, który uczy systematyczności i odmawiania sobie niektórych przyjemności.

Dlaczego warto? Trzeba zwrócić uwage na fakt, że edukacja będzie miała istotny wpływ na to w jaki sposób dziecko będzie zarządzać swoimi finansami w przyszłości. W istocie chodzi o to, aby wychować pociechy tak, aby kiedyś były odpowiedzialne i mogły same zatroszczyć się o swój los. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Dziś dzięki kilku technikom maluchy mogą nauczyć się oszczędzania, a być może kiedyś w młodym wieku będą mogły pozwolić sobie na zakup mieszkania lub innego dobra materialnego. Wszystko jednak leży w rękach rodziców. To od nich zależy jaka przyszłość czeka ich dzieci oraz czy będą na nią przygotowane.

http://www.mtlumaczenia.pl/szwedzki książki cukiernicze