Gry a nauka

Wielu rodziców uważa, że gry komputerowe nie sprzyjają rozwijaniu pozytywnych umiejętności ich dziecka. Niektóre dzieci oczywiście się spierają z dorosłymi, że dzięki takim zabawom uczą się języka obcego (jeżeli gra jest dostępna, na przykład tylko w angielskiej wersji językowej), ćwiczą refleks, sztukę rozmowy… Ale jak jest naprawdę? Prawda, jak to w życiu, jest pośrodku.

Otóż gry mogą wpłynąć na dziecko pozytywnie i negatywnie. Jak ustrzec się przed pejoratywnymi skutkami? Przede wszystkim uczestniczyć w życiu swojego dziecka.

Dopytuj go o gry – na czym polegają, jaka jest fabuła, czy koledzy z klasy również w nią grają. Sprawdź, czy dana gra jest odpowiednia dla wieku twojego dziecka i czy niesie rzeczywisty program edukacyjny – wystarczy w tym celu odwiedzić, na przykład stronę producenta lub poczytać o grze w Internecie.

Możesz również sam kupić dziecku grę (program edukacyjny na komputer), dzięki któremu twoja pociecha będzie miło spędzać czas, a przy okazji zdobędzie nowe umiejętności.

www.wyksztalcenie.com.pl