Ile kosztuje adaptacja poddasza?

Adaptacja poddasza to jeden ze sposobów powiększenia powierzchni użytkowej mieszkania czy domu jednorodzinnego. Jeżeli jednak strych, który chcemy wyremontować nie spełnia wszystkich koniecznych norm, jego renowacja staje się o wiele trudniejsza i bardziej czasochłonna.

Ile więc kosztuje adaptacja poddasza? Po pierwsze, wiele zależy tutaj od stropu i solidności jego wykonania. Sprawa jest prosta, jeżeli nie potrzebuje on umocnień – wtedy nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Im więcej materiałów i pracy musimy jednak włożyć w jego wzmocnienia, tym więcej musimy zapłacić. Kosztowne będzie także podłączenie instalacji wodnej, gazowej i eleketrycznej.

Najdroższym elementem prac remontowych zawsze jest jednak wstawienie nowych okien – całkowity koszt wymiany całej stolarki okiennej to wydatek rzędu około siedmiu tysięcy złotych. Jeżeli nasz plan adaptacji uwzględnia dzielenie poddasza na mniejsze pokoje, musimy uwzględnić również budowę ścian działowych.

Średni koszt wynosi tu około sześciu tysięcy złotych. Do tego dochodzą też prace wykończeniowe, jak kładzenie podłóg czy tynkowanie i malowanie ścian.

Średnio więc na remont poddasza będziemy musieli przeznaczyć około 30 tysięcy.

krzesła do restauracji Klasyczne abażury