Im więcej zajęć dodatkowych tym lepiej?

www.thirionet.com

Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej i nie ma się tutaj czemu dziwić. Dlatego właśnie wyszukują nowych kursów, zabaw, warsztatów, zajęć dodatkowych, bo chcą mieć pewność, że ich dziecko dobrze się rozwija, że poznaje świat, że będzie wszechstronnie wykształcone. Czy jednak zapisywanie dziecka na wszystkie możliwe zajęcia jest dobrą decyzją?  Na pewno warto z części zrezygnować, aby zapisać swoją pociechę na taniec dla dzieci poznań w szkole baletowej. To ciekawy sport powiązany z zabawą i akrobatyką.

Dzieci potrzebują szaleństwa

Wielu rodziców uważa, że dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują ciągłej stymulacji, nauki, że jeśli ma być jakaś zabawa to owszem, ale taka, która uczy czegoś nowego.

To właśnie powoduje, że dzieci jeżdżą na zajęcia sportowe, na języki obce, na plastykę, albo naukę gry na instrumencie, a w domu podczas zabawy z rodzicami, zazwyczaj grają w gry edukacyjne i czytają książki. Jednak warto pamiętać o tym, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje także trochę luzu, potrzebuje wygłupów i spontanicznej zabawy. Nie ma nic złego w turlaniu się z dzieckiem po podłodze, czy w oddaniu mu całego pola do popisu podczas zabawy, kiedy to samo będzie miało wymyślać, co i kiedy robimy.

Zajęcia dodatkowe są ważne, warto zapisywać dzieci na różne warsztaty, jednak trzeba pamiętać, aby zachować tutaj umiar, tak aby dziecko miało też czas na zabawę bez przymusu, spontaniczną i pozornie, dla dorosłych bezsensowną. Ona także jest niezwykle ważna dla rozwoju dziecka. Warto inwestować w dzieci, organizować im czas, zapisywać na zajęcia.

Jednak musimy tutaj pamiętać o tym, że dziecko także potrzebuje trochę luzu, aby mogło rozwijać swoją kreatywność, tak samo jak potrzebuje trochę nudy w ciągu dnia, aby nauczyło się samo jak sobie z nią radzić, a efekty takiej nudy mogą nas niesamowicie zaskoczyć i to w pozytywny sposób.

http://eventino.pl/atrakcje/warsztaty/warsztaty-malarskie/