Jak sprawdzać wiedzę dziecka?

W szkole twoje dziecko regularnie pisze kartkówki, testy i sprawdziany, za które dostaje oceny. W wielu przypadkach niestety młodzi ludzie uczą się, a za chwilę zapominają fakty, które przyswoili.

Co możesz zrobić, aby zdobyta wiedza została z twoim dzieckiem na dłużej? Możesz zakupić specjalne programy edukacyjne, na przykład na komputer, dzięki którym twoje dziecko regularnie będzie przyswajało odpowiednią partię materiału. Po kilku lekcjach, twój syn/córka będzie musiał/musiała rozwiązać test.

Wygląda to bardzo podobnie jak w szkole z tą różnicą, że nauczyciele nie wracają do materiału, który był przerabiany kilka miesięcy wcześniej, a taki program owszem przypomni wiedzę sprzed pół roku. Po pewnym czasie twoja pociecha będzie rozwiązywać podobny test, dzięki któremu będziesz wiedzieć, czy dziecko rzeczywiście przyswoiło dany materiał.

Jest to wspaniała powtórka, która z pewnością zaowocuje na przyszłość, na przykład na teście gimnazjalnym lub maturze. Co więcej takie programy edukacyjne bazują na zabawie, dzięki takim rozwiązaniom twoje dziecko chętniej będzie się uczyć.