Około czwartego miesiąca ciąży panie zaczynają poszukiwać ubrań w trochę większych rozmiarach niż te, które jeszcze do niedawna nosiły. „Przedciążowe” stroje już nie wystarczają, bo zmieniająca się sylwetka zmusza do poszukania specjalnie skrojonych fasonów.

Sukienki są bardzo chętnie noszone przez większość kobiet w ciąży, bo ładnie podkreślają ich aktualny stan. Niektóre panie jednak starają się jak najdłużej tuszować zachodzące zmiany więc dla nich również produkuje się dobrze skrojone modele sukienek stosując różne tricki krawieckie.

W zależności od potrzeb i gustów każda przyszła mama z pewnością wybierze dla siebie niejedną praktyczną, ładną i modną sukienkę. W każdych okolicznościach ciężarna powinna się czuć dowartościowana.

Producenci więc zachęcają do zakupu sukienek wieczorowych, które podkreślają kobiecość i atrakcyjność pań uczestniczących w przyjęciach czy koncertach. Specjalne odcięcia pod biustem czy kopertowy fason sukienki ciążowej pozwala na dyskretne ukrycie zaokrąglonej sylwetki nadając jej zgrabny wygląd.

Jak i z czym nosić tunikę? www.startzkultura.pl