Tata w nowej roli

Stało się! Dziewięć miesięcy temu dowiedziałeś się, że zostaniesz tatą. Te kilka miesięcy przeminęły Ci jak jedna chwila, a czas upłynął na przygotowywaniu pokoiku dla maleństwa, kompletowaniu wyprawki i oswajaniu się z nową myślą: będę ojcem! Właśnie przywitałeś na świecie swojego upragnionego potomka. Otwiera się teraz przed tobą oraz twoją partnerką nowy etap życia, etap pełen radości, ale również i trosk. Pojawiają się pytania i obawy: czy podołam nowym obowiązkom, czy będę wystarczająco dobrym ojcem dla swojego dziecka. Karmienie, przewijanie, usypianie, odpowiednia pielęgnacja, wizyty u lekarzy – wszystko to może teraz tobie spędzać sen z powiek.

Spokojnie, młody tato! Dasz radę! O czym musisz pamiętać i w jakich zadaniach możesz spełniać się jako świeżo upieczony tata? Pierwsze tygodnie i miesiące sa bardzo ważne, gdyż w tym czasie tworzy się więź między tobą a twoim potomkiem. Nie przegap tego czasu i nie zaniedbuj go. Nie bój się brać na ręce swojego maleństwa w obawie, że zrobisz mu krzywdę. Możesz bez problemu kapać swoje dzieciątko, przewijać je czy ubierać albo wyjść z nim na spacer. W ten sposób dasz chwilę wytchnienia swojej partnerce, aby mogła spokojnie wziąć prysznic czy zjeść ulubione śniadanie.

Bardzo ważne jest, abyście się wzajemnie wspierali i uzupełniali w nowych obowiązkach. Jako tata i głowa rodziny zadbaj też o to, aby ten wyjątkowy czas był tylko dla was. Oczywiście cała rodzina i przyjaciele mogą składać wam gratulacje, ale na pierwsze wizyty muszą jeszcze trochę poczekać. Najważniejsze jest teraz wasze maleństwo, wasz spokój i czas na to, aby świeżo upieczona mama mogła spokojnie w domowym zaciszu odpocząć i wrócić do formy. Przede wszystkim pamiętaj, drogi tato, że wychowanie i opieka nad swoim upragnionym maluszkiem to nie tylko codzienny obowiązek, ale także przygoda pełna wzruszeń i pięknych, niezapomnianych chwil.

luźny fartuch ochronny